स्याङ्जाका तीन पालिकामा सामूहिक राष्ट्रिय गान गाएर जनप्रतिनिधि र कर्मचारी कार्यकक्ष छिर्छन् ।

राधाकृष्ण डुम्रे,
वालिङ मङ्सिर १२ गते ।

स्याङ्जाका तीन पालिकामा सामूहिक राष्ट्रिय गान गाएर जनप्रतिनिधि र कर्मचारी कार्यकक्ष छिर्ने गरेकाछन् । वालिङ र भीरकोट नगरपालिका तथा कालीगण्डकी गाउँपालिकामा सामुहिक राष्ट्रिय गान पछि मात्रै कार्यालय छिर्ने गरिएको हो ।
विहान १० बजे अगाडि सवै कर्मचारी कार्यालयको प्रवेशद्वारमा आईपुग्छन् भने कार्यालयभित्र छिरिसकेका कर्मचारीहरु भुईतल्लामा झर्छन् । पालिका कार्यालयमा आउने जनप्रतिनिधि (प्रमुख, उपप्रमुख) सहित प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत लगायतका विभिन्न शाखामा कार्यरत कर्मचारीहरु लामबद्ध हुन्छन् । अनि राष्ट्रिय गान बज्न थाल्छ, सबैजना राष्ट्रिय गानमा सहभागी हुन्छन् ।
प्रत्येक दिन आफ्ना नागरिकलाई सेवा प्रवाह गर्नुपूर्व राष्ट्रप्रति सम्मान गरेर मात्रै सुरुआत गरौं भन्ने मुख्य उद्देश्यसहित जनप्रतिनिधि र कर्मचारीहरुले सामूहिक राष्ट्रिय गान गाउन शुरु गरिएको वालिङ नगरपालिकाका प्रमुख कृष्ण खाँणले बताउनु भयो । उहाँले भन्नुभयो,“पालिकाको निर्माणमो सवैलाई एकताबद्ध गर्ने यो एक प्रयास हो ।”
पालिकामा आउने कर्मचारीहरु, जनप्रतिनिधिहरु कार्यालय समयमै आउने, कार्यालयको पोशाक लगाए/नलगाएको जानकारी हुने र कार्यालय सुरु हुनुपूर्व नै गर्नुपर्ने केहीनिर्देशनहरु भएमा त्यहीँ दिन सकिने भएकाले सामुहिक राष्ट्रियगानको प्रभावकारीता रहेको वालिङ नगरपालिकाका उपप्रमुख कविता तिवारी गैह्रेले बताउनु भयो ।

कार्यालय प्रवेश गर्नु अघि सामुहिक राष्ट्रिय गानमा सहभागि हुँदै वालिङ नगरपालिकाका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु
कार्यालय प्रवेश गर्नु अघि सामुहिक राष्ट्रिय गानमा सहभागि हुँदै वालिङ नगरपालिकाका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु

भीरकोट नगरपालिकामा विगत केही महिना देखि नै शुरु भएको यो कार्य कालीगण्डकी गाउँपालिकामा मङ्सिर १ गतेबाट गरिदै आएको छ । कालीगण्डकीमा राष्ट्रिय गान सहित पालिका गान पनि गाउने गरिएको अध्यक्ष खिमबहादुर थापाले जानकारी दिनुभयो ।
सरकारी कर्मचारी तथा जनप्रतिनिधिहरुले समयको पालना गर्दैनन्, काममा ढिलासुस्ती हुन्छ भन्ने गरेको आरोपहरु आईरहेका बेला त्यसप्रति सजग हुँदै समयको पालना तथा सेवा प्रवाहलाई छिटो छरितो र चुस्त दुरुस्त बनाउन यसले सहयोग पुग्ने विश्वास ती पालिकाहरुको रहेको छ ।
कार्यालय खुलेको सुरुआतमै केही सल्लाह, सुझाव तथा निर्देशनहरु नगर प्रमुख, उपप्रमुखले प्रार्थना स्थलमै दिने भएकाले फेरि शाखागतरुपमा कर्मचारीहरुलाई थप छलफलकालागि बोलाउनु नपर्ने भएकाले सेवाग्राहीलाई छिटो र छरितो सेवा दिन सकिदै आएको भीरकोट नगरपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत धर्मराज ढुंगानाले बताउनु भयो ।

कार्यालय प्रवेश गर्नु अघि सामुहिक राष्ट्रिय गानमा सहभागि हुँदै कालीगण्डकी गाउँपालिका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु
कार्यालय प्रवेश गर्नु अघि सामुहिक राष्ट्रिय गानमा सहभागि हुँदै कालीगण्डकी गाउँपालिकाका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु

 

 

Facebook Comments Box
TOP