पश्चिमाञ्चल क्षत्रीय अस्पतालमा २ सय शैय्याको प्रसुती भवनको उद्घाटन ।

पोखरा:
पोखरा स्थित पश्चिमाञ्चल क्षत्रीय अस्पतालभित्र निर्माण भएको प्रसुती भवनको उद्घाटन भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री मोहनबहादुर बस्नेतले भवन उद्घाटन गरेका हुन् । २ सय शैय्याको उक्त भवन २७ करोड लागतमा निर्माण भएको हो ।

भवन उद्घाटन गर्दै बस्नेतले देशमा भ्रष्टाचारको जालो अत्यधिक बढेको बताए । जसले सबैभन्दा बढी भ्रष्टाचार गर्छ, उसैले बढी भ्रष्टाचार विरोधी कुरा गर्छ । जो सबभन्दा बढी कुशासक छ, उसैले बढी सुशासनको कुरा गर्छ, उनले भने, अहिले यो र उ नभनिकन सबै मुलुकलाई सुधार्न लागौं ।

उनले स्वास्थ्य क्षेत्रमा कार्यरतहरुले कम्तिमा रक्सी चुरोट सेवान गर्न नहुने बताए । सुर्तीजन्य पदार्थको कारण हजारौंको ज्यान जान्छ । हामी सुर्ती खान्छौं, अरुलाई नखाउनुस भन्छौं । स्वास्थ्यका धेरे विद्यार्थीको ज्यान सुर्तीजन्य पदार्थ र रक्सी सेवनबाट भएको छ, उनले भने, अरुलाई सुधार्न पहिला आफु सुध्रिनुपर्छ । स्वास्थ्यकर्मीहरुले कम्तिमा दिनको एक घण्टा आफ्ना लागि छुट्याउनुस् । ब्यायम गरेर स्वस्थ हुनुस् ।

बस्नेतले गण्डकी अस्पतालमा उपकरण विस्तार र स्तरिय सेवा दिन संघ सँधै जिम्मेवार भएर लाग्ने बताए । उनले पहिला अस्पताल राम्रोसँग चलाउन सके मात्र प्रतिष्ठान राम्रो हुने भन्दै सेवामा ध्यान दिन आग्रह गरे ।

Facebook Comments Box
TOP