काबुलस्थित अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा ।

काठमाडौं
अफगानिस्तानको राजधानी काबुलस्थित अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा आएको छ । अफगानिस्तानका लागि कतारका राजदूताबासले काबुल विमानस्थल सञ्चालनमा आएको जनाएको छ । यो व्यावसायिक उडान नभएर मात्र मानवीय सहयोगका लागि रहेको बताइएको छ ।
तात्कालका लागि सहयोग सङ्कलन गर्न विमानस्थल सञ्चालनमा ल्याएको छ । छिट्टै आम सर्वसाधारणले उपयोग गर्न पाउने गरी विमान सेवा सञ्चालनमा आउने बताइएको छ ।
अमेरिकी सेनाले गत् अगष्ट ३१ को बिहान काबुल विमानस्थल छोडे यता विमान सेवा अबरुद्ध बन्न पुगेको थियो ।
संयुक्त राष्ट्र संघले खाद्य संकटले कम्तिमा दश लाख बालबालिका प्रभाबित भएको गत् साता बताएको थियो । तात्कालै मानवीय सहयोगको आवश्यकता रहेको जनाउँदै राष्ट्र संघले सहयोगका लागि अपील समेत गरेको थियो । तर मानवीय सहायता पुग्न कठीनाइ भएपछि तात्कालका लागि विमानस्थल मरम्मत गरी सञ्चालनमा ल्याइएको हो ।

Facebook Comments Box
TOP