आगामी आर्थिक बर्षमा स्याङजाका कुन स्थानीय तहले कति बजेट पाउछन् हेर्नुहोस् ।

Syangja_district

प्रकाश डोटेल/स्याङ्जा :
स्याङ्जाका स्थानीय तहले संघीय सरकारबाट विभिन्न शिर्षकमा झण्डै साढे तीन अर्ब बजेट प्राप्त गर्ने भएका छन् । संघीय संसदमा अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले प्रस्तुत गरेको बजेटमा स्याङ्जाका ११ स्थानीय तहलाई ३ अर्ब ४२ करोड ९ लाख रुपैयाँ बिनियोजन गरिएको छ ।

जिल्लाका ५ नगरपालिका मध्ये समानीकरण, सशर्त, विशेष र समपुरक अनुदान गरी वालिङले ५७ करोड १६ लाख पाउने भएको छ । पुतलीबजारले ५० करोड ४५ लाख पाउने उल्लेख गरिएको छ, भने गल्याङ्ले ४९ करोड ७० लाख, चापाकोटले ३७ करोड ९७ लाख र भीरकोटले ३४ करोड २३ लाख पाउने भएका छन् ।

६ गाउँपालिका मध्ये कालिगण्डकीले ३२ करोड ६७ लाख पाउने छ भने आँधीखोलाले ३२ करोड ४ लाख पाउने छ । बिरुवाले २८ करोड ४५ लाख पाउँदा अर्जुनचौपारीले २४ करोड ४८ लाख पाउने छ । फेदीखोलाले २४ करोड ३४ लाख र हरिनाश गाउँपालिकाले २२ करोड ७२ लाख अनुदान पाउने भएका छन् ।

प्राप्त अनुदानलाई आर्थिक नियमावली अनुसार खर्च गर्न सके ठूलै उपलब्धी हासिल गर्न सकिनेमा वालिङ नगरपालिकाका उप–प्रमुख कल्पना तिवारीले विश्वास जनाईन् । अनुदानलाई शिर्षकगत खर्च गर्दा ध्यान पु¥याएर चालु खर्चलाई न्यून गर्दै पुँजीगत खर्च बढाउन सके राम्रो हुनेमा तिवारीले जोड दिईन् ।

अनुदानबाट प्राप्त बजेटको ठूलो हिस्सा चालु खर्चमा जाने भएकाले एकमुष्ट रकम बढि देखिएपनि उपलब्ध नगन्य मात्रामा हुने स्थानीय जनप्रतिनिधिको भनाई छ । उनीहरुका अनुसार मोटो रकम राजश्व संकलन गर्ने स्थानीय तहले अनुदानलाई समाबेश गरेर विकासमा उपलब्धी मुलक बनाउन सक्ने छन् ।

Facebook Comments Box
TOP