हत्या गरेर भागेका अभियुक्त ३१ वर्षपछि पक्राउ ।

काठमाण्डौ:
बाजुरामा २०४८ असोजमा शंकर धामीको हत्या गरेर भागेका अभियुक्तलाई प्रहरीले ३१ वर्षपछि पक्राउ गरेको छ । धामीको हत्यामा संलग्न खप्तडछेडेदह गाउँपालिका–२ घर भएका मिनबहादुर सिंहलाई धनगढीबाट पक्राउ गरिएको बाजुराका डिएसपी चतुर्भुज ओझाले  बताए ।

२०४८ असोज ६ मा भैंसीले कोदाबाली खाएर नोक्सान गरेको विषयमा विवाद हुँदा धामी पक्षलाई सिंह पक्षले कुटपिट गरेका थिए । घटनास्थलमा १२–१४ जना उपस्थित भएपनि मिनबहादुर र जगतबहादुर सिंहले भैंसी बाँध्ने किलो र हँसियाले हिर्काएर हत्या गरेको प्रहरीको अनुसन्धानबाट थाहा भएको छ ।

सो मुद्दामा जिल्ला र उच्च अदालतले गरेको जन्मकैदको फैसला उल्ट्याएर सर्वोच्च अदालतले २०५७ असारमा १० वर्ष कैद सजाय हुने फैसला गरेको थियो । जगतबहादुरले फैसला अनुसारको सजाय भुक्तान गरिसकेका छन् । लामो समय भारतमा बसेका मिनबहादुर पछिल्लो समय धनगढीमा घर बनाएर बसिरहेका थिए । धनगढीको सन्तोषी टोलबाट पक्राउ गरेर जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाजुराले बुधवार मिनबहादुरलाई पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गरेको छ ।

 

Facebook Comments Box
TOP