इटालीले जित्यो युरोकप-२०२० ।

एजेन्सि:

इटालीले आइतबार मध्यराति इंग्ल्याण्डलाई उसकै राष्ट्रिय स्टेडियम वेम्बलीमा टाइब्रेकरमा ३–२ ले पराजित गर्दै युरोकप २०२० को उपाधि जितेको छ । । इंग्ल्याण्डको ५५ वर्षदेखि मुख्य प्रतियोगिताको उपाधिको पर्खाइ झन लम्बिएको छ ।
त्यसअघि निर्धारित समयमा १–१ गोलको बराबरी भएको खेलमा अतिरिक्त ३० मिनेटसम्म पनि दुवै टोलीबाट थप गोल हुन नसकेपछि टाइब्रेकर प्रहार गरिएको थियो ।

इंग्ल्याण्ड खेलको सुरुवातमा उपाधितर्फ अग्रसर देखिएको थियो । खेल सुरु भएको दोस्रो मिनेटमै रक्षक लुक शाले गोल गरेपछि वेम्बली स्टेडियममा घरेलु दर्शकले खुसी मनाएका थिए । इटालीले ६७औं मिनेटमा बराबरी गोल फर्कायो । कर्नरमार्फत आएको बललाई मार्को भेर्राट्टीले हेडिङ गरेका थिए । उक्त बल साइड बारमा लागेर फर्कियो । त्यही बललाई गोलमा परिणत गर्दै लियोनार्दो बोनुस्सीले गोल गरेका थिए ।

थप प्रतिस्पर्धात्मक भएको अतिरिक्त समयमा पनि दुवै टोलीले विजयी गोल गर्न सकेनन् । सन् १९६६ मा विश्वकप उपाधि जितेपछि अर्को महत्वपूर्ण उपाधिनजिक पुगेको इंग्ल्याण्ड फेरि असफल भयो ।

टाईब्रेकरमा इंग्ल्याण्डका खेलाडीहरूले पाँचमध्ये तीन प्रहारमा गोल गर्न सकेनन् । मार्कस रासफोर्डले साइट बारमा प्रहार गरे । जाडोन सान्चो र बुकायो साकाको प्रहार इटालीका गोलरक्षक जियनलुइजी डोन्नारुम्माले रोकिदिए ।

हारी केन र हारी मागुइरेले मात्रै गोल गरे । गोलरक्षक जोर्डन पिकफोर्डले इटालीको दुई प्रहार रोकेर टोलीलाई जिततर्फ अग्रसर गराउने प्रयास गरेका थिए । यद्यपि, आफ्नै खेलाडी गोल गर्न चुकेपछि उनको प्रयास सफल भएन ।

पिकफोर्डले इटालीका एन्द्रिया बेलोट्टी र जर्जिन्होको प्रहार रोकेका थिए । डोमेनिको बेरार्डी, बोनुस्सी र फेडेरिको बर्नान्डेचीले गोल गर्दै इटालीको उपाधि निश्चित गरे ।

Facebook Comments Box
TOP