हरिनासको बजेट झण्डै ४२ करोड,शिक्षा, स्वास्थ्य, कृषि र पूर्बाधार बिकासमा जोड

harinash_sabha

स्याङ्जा :
हरिनास गाउँपालिकाको बजेट ४१ करोड ८३ लाख ८१ हजार रहेको जनाएको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष खिमनारायण मानन्धरको अध्यक्षतामा सम्पन्न सभामा उपाध्यक्ष झनमाया पराजुलीले आर्थिक वर्ष २०७८÷०७९ को रु ४१ करोड ८३ लाख ८१ हजारको बजेट प्रस्तुत गर्नु भएको हो । गाउँपालिकाको नवौ गाउसभाको दोश्रो बैठक समेत सम्पन्न भएको छ ।
संघतर्फ बित्तिय समानिकरण अनुदानमा ८ करोड ७८ लाख, ससर्त अनुदानतर्फ चालुमा १६ करोड ७९ लाख, पुँजिगत ३८ करोड, राजस्व बांडफांड ६ करोड १५ लाख ५९ हजार, समपुरक अनुदानमा २ करोड ६२ लाख, विशेष अनुदानमा २ करोड ४९ लाख रहेको छ । त्यस्तै प्रदेशबाट बित्तिय समानिकरण अनुदान ९६ लाख २८ हजार, राजस्व बाँडाफांड ४० लाख ९५ हजार, समपुरक अनुदान १ करोड, आन्तरिक आम्दानी २६ लाख, गतवर्षको अल्या २ करोड रहेका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पर्शुराम पोख्रेलले बताउनु भयो ।
बजेटले शिक्षा, स्वास्थ्य, आर्थिक र सामाजिक विकास, भौतिक पुर्वाधार विकास, वन तथा वातावरण, विपद व्यवस्थापनका लागी प्राथमिकताका साथ बजेट विनियोजना गरिएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पर्शुराम पोख्रेलले बताउनु भयो ।

Facebook Comments Box
TOP