नयाँ संक्रमितमा जटिल लक्षण देखिएका छन्, मृत्यु हुने सम्भावना बढी छ– प्रवक्ता गौतम

आँधीखोला समाचार डेस्क आँधीखोला समाचार डेस्क २७ चैत्र २०७७, शुक्रबार १८:२९

काठमाडौं : सरकारले पछिल्लो समय देखिएका संक्रमित व्यक्तिहरूमा जटिल किसिमका लक्षणहरू देखा परेको जनाएको छ ।

अहिले संक्रमित भएका व्यक्तिहरूमा जटिल किसिमका लक्षणहरू देखा परेकाले धेरै बिरामीहरुलाई अस्पतालमा भर्ना गर्नुपरेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता जागेश्वर गौतमले बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो ‘उस्तै भए पनि संक्रमितहरूलाई जटिल लक्षण देखिराखेको छन् । संक्रमण भएकाहरूमा जटिल लक्षण धेरै देखिएको छ । जहाँ जटिल लक्षण धेरै देखिन्छ त्यहाँ अस्पतालमा धेरै भर्ना गर्नुपर्ने हुन्छ र जटिल लक्षण धेरै देखिएका मान्छेहरूमा मृत्यु पनि धेरै हुने सम्भावना हुन्छ ।’

गतवर्ष भन्दा यस वर्ष मन्त्रालयको व्यवस्थापन पक्ष राम्रो भएको पनि प्रवक्ता गौतमले बताउनुभयो । गत वर्ष रोगको बारेमा र यसको व्यवस्थापनको बारेमा केही पनि थाहा नभएको स्मरण गर्दै उहाँले अहिले सबैलाई रोगको संक्रमण, उपचारको बारेमा थाहा भएकाले समस्या नहुनेमा आफू विश्वस्त रहेको बताउनुभयो ।

यस्तै प्रवक्ता गौतमले भिडभाडले कोरोना संक्रमण फैलिन जोड दिने भएकाले २५ जनाभन्दा बढी मानिस भेला हुने रोक लगाउने गरी कोभिड रोकथाम तथा नियन्त्रण समिति (सीसीएमसी)लाई सिफारिस गरेको छ । विद्यालय, कलेज, सिनेमा हल, पार्टी प्यालेस पनि बन्द गर्न मन्त्रालयले सिफारिस गरेको उहाँको भनाइ छ ।

Facebook Comments Box
यो पनि पड्नुहोस..  आँधीखोलामा उत्साहजनक सहभागिताका साथ जलयात्रा गरियो (फोटोफिचर) ।

ताजा अपडेट

धेरै कमेन्ट गरिएका