फोनिज स्याङ्जाको संयोजकमा गुरुङ्

स्याङ्जा :
नेपाल आदीवासी जनजाती पत्रकार महासंघ (फोनिज) स्याङ्जाको संयोजकमा तिलक गुरुङ् चयन भएका छन् । आदीवासी जनजाती पत्रकार महासंघ स्याङ्जाको भेलाले गुरुङ्लाई तदर्थ समितिको संयोजकमा चयन गरेको हो । गुरुङ् ग्रामिण क्षेत्रमा बसेर पत्रकारीता गर्दै आएका व्यक्ति हुन् । त्यसैगरी भेलाले सात सदस्यीय तदर्थ समिति गठन गरेको छ । यसको उपसंयोजकमा अप्सरा राना सचिवमा इशा राना, सदस्यहरुमा अस्मिता राना, सिता थापा, प्रमोद गुरुङ र जमुना गुरुङ् चयन भएका छन् ।
नेपाल आदीवासी जनजाती पत्रकार महासंघ गण्डकी प्रदेशका अध्यक्ष एमवि आस्था मगरको अध्यक्षमा भएको भेलाको प्रमुख आथित्यता वालिङ नगर प्रमुख दिलिपप्रताप खाँण र बिषेश आथित्यता उपप्रमुख कल्पना तिवारीले गरेका थिए । गठन भएको तदर्थ समितिले भदौ २५ गतेभित्र जिल्ला अधिवेसन गर्नुपर्ने छ । भेलामा वालिङ नगर उपप्रमुख कल्पना तिवारी, आदीवासी जनजाती महासंघ गण्डकी प्रदेश इन्चार्ज होमबहादुर गुरुङ, नेपाल पत्रकार महासंघका स्याङ्जाका अध्यक्ष श्रीकृष्ण सिग्देल, नेपाली काँग्रेस वालिङ नगर समितिका उपसभापति पदमराज गुरुङ, नेपाल प्रेस युनियनका अध्यक्ष प्रदिप कोइराला, प्रेस चौतारीका अध्यक्ष मुक्ति न्यौपाने लगायतका बक्ताहरुले आफ्नो हक अधिकारीका लागि आदीवासी पत्रकारहरु संगठित हुनु राम्रो पक्ष रहेको बताएका थिए ।
पत्रकार उत्पादनका लागि तालिम आवश्यक देखिएकाले जिल्ला अधिवेसन पछि तालिम संचालन हुने प्रतिवद्धता प्रदेश अध्यक्ष एमवि आस्थाले गरे । नेपालकै पहिलो ग्रामिण पर्यटकीय गाँउ सिरुवारीमा ग्रामिण पर्यटन प्रवद्र्धन तथा पत्रकार अभिबृद्धि बिषयक अन्तक्रिया समेत सम्पन्न गरेको छ ।

Facebook Comments Box
TOP